Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Сайт міста Шепетівка (Шепетовка)

Головна
Оптимізація чи профанація? Надіслати електронною поштою
Написав Admin   
26.03.2011
27 січня 2011 року Шепетівська міська рада з подачі міського голови п.Антонюка прийняла "історичне" рішення № 11 "Про впорядкування та затвердження структури і штатів апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого комітету Шепетівської міської ради". Розрекламоване в «Шепетівському віснику» за кошти міського бюджету (читай: за наші з вами гроші) рішення, як таке, що спрямоване на зменшення апарату працівників «білого дому» та економії коштів, насправді, обернулося в зведення рахунків з «неугодними».

Під час його прийняття не було дотримано передбачених в таких випадках вимог законодавства, що вже стає звичною практикою в роботі "нової влади".

Вже в самій назві додатку №1 до Рішення переплутано терміни "виконавчий комітет" і "виконавчі органи міської ради". Виконавчий комітет і є одним із виконавчих органів міської ради, обирається на термін її повноважень. Саме до виконкому входять за посадою, як міський голова, заступники голови, так і секретар міської ради, інші особи, яких обрано на засіданні ради. Управління, відділи та сектори є теж виконавчими органами міської ради, а не структури виконкому. Такий "опис" свідчить про банальну юридичну безграмотність працівників юридичного (начальник: Олександр Піголь) та кадрового (начальник: Лідія Курбацька) відділів, а також нерозуміння міським головою того, що саме він хотів "оптимізувати" цим рішенням: безпосередньо виконавчий комітет, до якого входить 13 чоловік (в тому числі і він із заступниками), чи виконавчі органи ради. До останнього тут може бути менше претензій, оскільки він на посаді людина нова, і ще не розібрався в термінах.

Помітивши свої огріхи, кадровики та юристи у спішному порядку повертають досписку відділів архіви і вже новий варіант рішення, який не затверджувався на засіданнях постійних депутатських комісій міської ради, був розповсюджений 27.01.2011 року на столах депутатів в сесійному залі за п'ять хвилин до початку сесії. Тобто, новий проект не пройшов відповідного погодження та обговорення, що є порушенням регламенту Шепетівської міської ради. Хоча, хто бачив процес розгляду питань депутатами в залі та голосування, той розуміє, що в сесійній залі є думка свободівців, кількох депутатів із колись великої "Батьківщини" (правда, переважно вони її тримають при собі, і вголос висловити чомусь не наважуються), та міського голови. Решта є в своїй масі звичайними статистами, які голосують не за совістю, а за головою.

Зовсім не проводилось економічних обґрунтувань, аналізу причин скорочення штатів.

Не було до прийняття рішення ніяких погоджень з профспілкою. Навіщо якісь там профспілки, Конституція та закони? Простіше жити «по понятіях» Партії Регіонів.

Зовсім не цікавить міського голову доля багатодітних сімей, дітей-сиріт, дітей з неблагополучних сімей, оскільки повністю "розпущено" відділ у справах сім'ї та молоді, службу у справах дітей, які займалися цими питаннями. Згідно закону України, у Шепетівці в службі у справах дітей таких працівників має бути не менше як двоє осіб у підрозділі з питань опіки, та ще двоє безпосередньо в структурі служби для профілактики бездоглядності та безпритульності серед дітей. Проте незрозуміло, чому одну особу скорочують. Натомість вводиться додаткова посада консультанта міського голови. Де тут вже до законів та дітей? Важливіше мати собі додаткового консультанта!

В чому суть нових "реформ", ніхто не знає. Замість обіцяного "покращення життя вже сьогодні" хочуть потішити люмпен тим, що людей з досвідом роботи в органах влади викидають на вулицю або понижують у посадах лише за те, що вони просто роблять свою роботу згідно законів, а не "по понятіях". Не дивляться нові керівники і на те, що у когось на утриманні неповнолітні діти, хтось є висококласним спеціалістом, якого шанують люди, чиїсь трудові права нахабним чином порушені. Регіональним "реформаторам" байдуже, що буде з країною, з містом. їм хочеться, щоб ніхто не заважав дерибанити, не виносив "сміття з хати". От і вирішили брутально, з порушенням Конституції України, чинного законодавства, позбутися "неугодних", кому честь і совість не дадуть промовчати про діяння "нової команди".

Не зважає нове керівництво нате, що ст.172 Кримінального Кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за:

- незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів;

- незаконне звільнення з роботи жінки-матері, яка доглядає неповнолітніх дітей без будь-яких інших джерел матеріального забезпечення;

- інші грубі порушення законодавства про працю.

Невідомо, куди зникають після прийняття цього рішення міське фінансове управління (начальник управління Василь Дрищ) та міське управління праці та соціального захисту населення (начальник Василь Пилипчук), міський Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Адже всі попередні рішення скасовано, а в нові їх не включено. То ж на основі чого тепер затверджено в бюджеті оплату праці?

Дивно, але при наявності усіх порушень, прокуратура продовжує вперто мовчати. Можливо, тут незабаром відкриється завіса таємничості над цією мовчанкою, бо як кажуть люди, на постійне місце роботи у мобілізаційний відділ буде прийнято одного із свояків працівника тієї ж таки прокуратури.

Відсутні будь-які фінансово-економічні розрахунки внаслідок прийняття цього Рішення. Так, якщо до прийнятого рішення кількість начальників відділів, завідувачів секторами та головних спеціалістів у 2010 році становила ЗО чоловік (з фондом зарплати (по окладах) близько 31 000 грн.), то після проведеної оптимізації кількість начальників відділів, завідувачів секторами та головних спеціалістів у 2011 році буде становити близько 40 чоловік (з фондом зарплати (по окладах) близько 37 000 грн.). Тобто, щомісячно на утримання лише цієї частини апарату виконкому буде додатково (по окладах) виділятися до 6000 грн. В цьому випадку мети скорочення витрат на утримання апарату виконкому Шепетівської міської ради, а також забезпечення ефективності використання бюджетних коштів, вочевидь, не досягнуто.

Натомість, щоб ви могли порівняти фонд зарплати керівників міста та працівників відділів і управлінь «білого дому», проаналізуйте таблицю:

При попередньому міському голові

При теперішньому міському голові

Травень 2010р.

збільшено на:

до вересня 2010р.

сісень 2011

збільшено порівняно 3 вереснем 2010 на:

лютий 2011р.

збільшено порівняно 3 січнем 2011 на:

3 052 200,00

259 000,00

3 311 200,00

3 971 500,00

660 300,00

4 282 500,00

313 000,00

Як бачимо, 24 лютого 2011 року на засіданні чергової сесії міська рада прийняла рішення щодо внесення змін та доповнень до бюджету на 2011 рік, в якому, зокрема, передбачено збільшення видатків на виплату зарплати. Ця сума сьогодні становить не мало - не багато, 4 млн. 282 тис. 500 грн. Крім того, 24.02.2011 року сесія міської ради прийняла рішення "Про введення посади інженера з охорони праці в штати господарської групи управління освіти". Така бездумність лягає додатковим тягарем на плечі платників податків. А як же з прорекламованим на виборах скороченням? Хоча і тут подейкують, що на даній посаді буде працювати родич одного із заступників міського голови, який вже зараз ніби проходить чи то навчання, чи то стажування. Отже, зі всього цього стає зрозумілим, що ні про яке скорочення загальної чисельності апарату не йдеться, натомість має місце насамперед, зведення рахунків з тими працівниками, які в своїй роботі керуються виключно законом та займають принципову позицію по відношенню до деяких проявів нового керівництва.

У нормальній демократичній країні на такі брутальні порушення мали б, насамперед, відреагувати засоби масової інформації, силові структури. Але всі мовчать, мовчать в тому числі і депутати «правдолюбці»...

Та це вже тема для іншої статті. Проте чому, наші депутати (директори шкіл, юристи, військові, лікарі...), а також ті, хто повинен захищати закон, мовчать, хто і що із них за це вже отримав (посади, тумаки, бізнесові замовлення, працевлаштування родичів), ми розповімо у найближчих випусках.

 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

< Попередня   Наступна >

Останні оголошення

Останнє відео

Голосування

Який ЗМІ нашого міста ви вважаєте найоб'єктивнішим?
 

Хмарка тегів