Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Сайт міста Шепетівка (Шепетовка)

Головна
Економічно обґрунтоване рішення чи просто безглуздя? Надіслати електронною поштою
Написав Admin   
26.03.2011
Вже всім в Шепетівці стало відомо, що з 1.03.2011 року в нашому місті за користування водою доведеться платити майже 68 грн за людину (для тих,в кого немає лічильника) та 9 грн. за 1 куб. метр, за показниками лічильника. Це рішення було прийнято виконавчим комітетом, а саме: С.Антонюком-міським головою, О. Діхтяруком-першим заступником міського голови, А.Липканем-секретарем міської ради, П. Капелюхом-керуючим справами виконкому, В. Пилипчуком-начальником управління праці та соціального захисту населення, В. Дрищем-начальником фінансового управління, Н.Волянською, В.Майданцем, О.Турінським, М.Пращуром члени виконкому.

Як аргументують сьогодні представники шепетівського водоканалу та вищезгадані посадовці підвищення цін? Усі посадовці як одне із основних завдань вбачають у тому, щоб довести комунальні тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Проте,такий розрахунок, незважаючи на перший погляд на його нібито прозорість, а саме, громадські обговорення, залишається таємницею за сімома печатками. Точно відома лише єдина складова - вартість електроенергії, від якої, власне, і будуть залежати кінцеві розцінки на воду. Оскільки ціна на електроенергію регулюється урядовими структурами, то і тарифи в більшості своїй залежать від позиції уряду Азарова, представника Партії Регіонів.

Ще один факт, який гордо проголошується президентом України, урядом, коли вони заявляють про те, що підвищують мінімальну заробітну платню. На перший погляд, цьому факту потрібно радіти. А насправді, це підвищення закладається в тариф, і ми з вами, дружно «радіючи» зі сказаного, платимо за це все з власних кишень.

Крім цього, в економічно обґрунтовані тарифи закладаються виробничі витрати самих комунальників, норма прибутку та інвестиційна складова, тобто кошти, які в теорії повинні йти на оновлення основних фондів підприємства. Так, зокрема, в Старокостянтинові (за ініціативою депутатів від ВО «СВОБОДА») вдалося встановити, що тариф на воду було завищено майже на 1,5 гривні. Оскільки в Шепетівці, на жаль, таких фахових сміливців немає, ми змушені звернутися до коментарів директора Інституту міста Олександра Сергієнка, який зокрема пише: "Так звані економічно обґрунтовані тарифи - це фікція. Піднімаючи тарифи, компанії-монополісти підвищують свої доходи, а не покривають збитки. Нічого крамольного в цьому, загалом, немає - українське законодавство дозволяє комунальним підприємствам працювати з рентабельністю до 12%.

Але такий підхід не стимулює комунальне підприємство знижувати витрати, зменшувати собівартість і впроваджувати енергозберігаючі технології".

Не є секретом для шепетівчан і те, що ми з вами, як споживачі, платимо також занадто високі втрати в мережах. Як засвідчують українські фахівці, в середньому на рік втрачається 32,18% загальної кількості поданої в будинки питної води. Тобто підприємство кудись, або точніше на когось, має ці витрати списати. Тому відбувається завищення норм споживання. А це означає, що собівартість автоматично збільшується на офіційно дозволені норми втрат, за які платимо ми з вами.

Окремою і майже закритою темою залишається питання ефективного використання підприємством отриманих від населення коштів. Ті загальні звіти міської ради, виконкому та керівництва водоканалу про виділення коштів на реконструкцію водогонів чи то на придбання нових насосів повинні цікавити населення найменше. Якщо ці всі затрати та виконані роботи не дозволяють зменшити, або хоча би залишити тарифи на попередньому рівні, гріш їм ціна. І горе нам з такими керівниками. Сьогодні, дивлячись на те, як бідніє населення, як механічно стримується ріст зарплат, скорочуються робочі місця на підприємствах міста, все це виглядає як чергове безглуздя. І вина в цьому зовсім не у роботі наших місцевих комунальників, а, в більшій мірі, уряду, який міг би підвищення тарифів поставити в пряму залежність від освоєних інвестицій, поліпшення якості послуг, оптимізації втрат у мережах. І чому сьогодні ми, як споживачі, повинні платити (незалежно від якості наданих послуг) за такими тарифами під загрозою застосування пені? А не вводяться паралельно штрафи на підприємства, які забезпечують постачання енергоносіїв та тих, хто надає безпосередні послуги за несвоєчасно надані , чи то за неякісні послуги?

 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

< Попередня   Наступна >

Останні оголошення

Останнє відео

Голосування

Який ЗМІ нашого міста ви вважаєте найоб'єктивнішим?
 

Хмарка тегів