Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Сайт міста Шепетівка (Шепетовка)

В які ігри грають у Шепетівській міськраді Надіслати електронною поштою
18.08.2007

Позаминулої п'ятниці у Косецькому на вулиці Горького зненацька висадився "Шепетівкагазівський" десант. Давно знайомі селищному людові інженери і майстри при краватках у спекотну дни­ну, слюсарі, зварники, механізатори у брезентових спецівках були справді невпізнанними. Останні миттю зайняли "кругову" оборону дорожнього полот­на, під яким довгий час лежать труби, розгорнули амуніцію і тракторець 27-33 ХД, ніби кулеметним вогнем полос­нув над селищем. Скреготнула лопа­та, вгризаючись у землю...На чатах стояла решта приїжджого люду. Команда під керівництвом головного інженера ВАТ "Шепетівкагаз" Юрія Моргуна пильно стежила за ходом робіт і... вулицею. Бо вже звідусюди бігли люди.

Що ви, гаспиди, чините?! Ви тут паль­цем не доторкнулися, а руйнуєте те, що ми за власний кошт зробили! - волали, слів і висловлювань не добира­ли.

Люди, мерщій за вила і лопати! - гук­нув котрийсь і затріщали тини непо­далік.

Але в цю мить, повідомлена кимось, чимдуж мчала з роботи на "газівське розбишацтво" голова кооперативу "Се­лище Косецьке, квартал №1" Ірина Сидоренко. На узбіччі траншеї вже ле­жав 25-35 сантиметровий шмат вирі­заної труби із кооперативної траси. Кинулася до головного інженера Юрія Моргуна. До місця "розкопок" поспішав наряд міліції. Знічені стояли робітни­ки.

-Ось на основі чого! - гордо тицьнув аркушем паперу перед очі спочатку голові кооперативу, а відтак міліціоне­рам - ксерокопією "Протоколу нара­ди", яку провів два-три дні тому (число подейкують сфальшоване) перший за­ступник міського голови Володимир Заблоцький. Спонукально-вимушена келейна нарада, на яку запросили го­лову ВАТ "Шепетівкагаз" В.В. Туринського і двох голів кооперативів "Надія" П.І. Черняхівського та "Діброва" В.О. Калюжного. Не запросили головної особи цієї події - голови кооперативу "Селище Косецьке, квартал №1" І.В.Сидоренко. Погортавши якісь папери, організатор наради, Володимир Заблоцький переконливо сказав: "Си­доренко нелегітимний голова коопера­тиву, отож її присутність небажана".

Міський посадовець або не знає си­туації або даруйте, свідомо збрехав. А може, міркував, що все обійдеться так, як він скаже присутністю "кворуму". І справді, тимчасовий виконавець обо­в'язків міського голови був категорич­ним. На словах виконував розпорядження згори. Зажадав на п'ятий день подати газ у мережу Косецького. Що­правда, не повідомив, що після числен­них комісій і перевірок облдержадміні­страція застосувала владу до міськрадівського чиновництва, і саме звідтіля встановили конкретний строк вирішен­ня скарги по суті. Більше, не повідо­мив, що пуск газоводу на контролі рад­ника Президента України Володимира Шандри. Як признаєшся, що вдруге після безглуздя гаражного ось до чого докерувалися.

І що з такими речами не жартують хоча б заради людської порядності, не ка­жучи про бюрократичну честь мунди­ра, знає навіть міськрадівська друкар­ка, тамтешні мужі вирішили і цього разу піти "ва-банк". Вони розуміють, якщо добре захотіти, то не тільки гурт високопосадовців можна підвести до мона­стиря, маму рідну на посміх виставити.

Отож, на нараді "принципово" говори­ли одне, але не менш "принципово" йшлося про те, як і цієї вказівки не ви­конати. В атаку піднялися "низи" - чільники кооперативів. Саме ті, хто не несе найменшої відповідальності ні перед обласними, ні перед міськими.

Першим, ніби застольний тост виго­лосив голова кооперативу комуніст В.А. Калюжний. Той запевнив, що "його люди" хоч зараз згідні вик­ласти "перед чесним зібранням" 38 тисяч гри­вень, яких так... не виста­чає для завершення газо­воду. Тим часом колега П.І. Черняхівський не збирався проголосити себе щедрі­шим щедрого, а "вніс про­позицію просити міськви­конком виділити 48 тисяч гривень для закінчення бу­дівництва газопроводів і підключення до них школи №8 і дитячого садка". Два солідні чоловіки у чер­говий раз зіграли шимка. Зрозуміло, під дуду міських владців. Бо чвари між коо­перативами за гроші, що нібито "Селище Косецьке, квартал №1" заборгував

"Надії" та "Діброві" виникли кілька місяців тому. Можливо з того дня, коли міські мужі втрутилися у комерційно-технічні справи кооперативів, не маю­чи на те права, а може, коли дійшла справа до труб, які нібито закуповував П. І. Черняхівський за однією ціною, а кооперативу здорожчав на 13-14 гри­вень більше кожну з них... Це окрема тема і більш прискіплива розмова. Але особливі пристрасті розгорілися у міськраді 12 липня. На засіданні, яке проводив той же перший заступник міського голови Володимир Заблоць­кий, виявилося, що буцім два коопера­тиви заборгували ВАТ "Шепетівкагаз" 86 тисяч гривень, а будівництво мереж "Селищу Косецьке, кварталу №1", які споруджував приватний "Газсервіс-Інтер" обійшовся значно дешевше. До речі, і краще зроблено. І не тільки. Сам міський голова Святослав Шпільченко дозволив підключити кооператив до загальної 160-міліметрової труби по якій мали подати селищем газ.

Ось тут і виникли чвари.., що й у Верховній Раді біля трибу­ни таких не було. Але про спра­ву потім. Чомусь міськраду підтримав Володимир Ту­ринський.

Він запропонував "після за­вершення робіт поетапно за­повнювати труби газом". І на­говорив такого, що необхідно починати справу з труб коопе­ративу "Селище...". Так, як пе­редбачено правилами СНІП, ДБН. Для цього терміново слід відрізати вже підключену мере­жу кооперативу від системи і встановити заглушки. Відтак провести додаткове пневмо-випробування на міцність та герметичність газоводу, який знаходиться на вулицях Гого­ля і Горького.

Ось у який спосіб вигороджу­вав себе і свого патрона Шпільченка перший заступник міського голови. Більше, тра­пилася ніби обґрунтована мож­ливість перенести пуск систем на пізніші строки. У свою чергу залишалося невиконаним роз­порядження керівників облдер­жадміністрації, видане на ос­нові перевірок, фахових комісій. Мовляв, знайте на­ших, ми самі з вусами!

Безглузду балаканину запро­токолювали на аркуші паперу, де йшлося: систему відрізати, встановити на трубах коопера­тиву "Селище..." заглушку. А щоб переконати наївних, той протокол скріпили... трьома печатками, у тому числі міськрадівською гербовою. Коло замкнулося: виконуючий обов'язки міського голови себе застрахував і відкрив зелену вулицю для шабашу на вулиці Горького.

Зумисне деталізую шепетівське безглуздя, в якому нічо­го дивного немає. Це у місті ніби корчагінська естафета. Шепетівка пам'ятає, як за кілька осінніх днів дощенту ро­зібрали паралельну лінію водо­воду Славутська Кам'янка - Шепетівка, як такий, що ніби непридатний, а продали на Рівненський "Азот". За втру­чання Олександра Мороза звільнили Шепетівського міжрайпрокурора, який "вліз не у свою справу"... Та й сам Володимир Заблоцький згорів на тому водоводі, що два з лиш­ком роки шукав правди в того таки... Олександра Мороза. І також наш "Подільський кур'єр" захищав скривджено­го...

А серпневого п'ятничного дня виконуючий обов'язки місько­го голови Володимир Заблоць­кий без почуття сорому і совісті послав на шабаш газорізаль­ників. Перерізали систему, яку ще торік змонтували, а в пер­ших числах груднях пневма­тично випробували і з дозволу (письмового) міського голови Святослава Шпільченка підключили до 160-міліметро-вої труби. Кілька тисяч косецьківчан з нетерпінням сподіва­лося, що у їхні оселі в Новоріччя подадуть голубе паливо. Аж ось, через вісім з лишком місяців учинили похуліганськи. Такого не дозволили собі ні металісти, які вдень і вночі тяг­нуть і ріжуть, що до рук потра­пить, навіть привокзально-шанхайські бешкетники. На нищення людської власності здатні, даруйте на слові, не більше, як недоумки. І немає на те, як кажуть, ради.

Відродив будівництво газоводу у Косецькому колишній голова облдержадміністрації Іван Гладуняк. У лютому 2006 році під час зустрічі із мешканцями селища, що тривала кілька го­дин у клубі залізничників, ком­петентний у газифікації облас­ний керівник взявся вирішити проблему. Розглядаючи на місці скаргу голови кооперати­ву Ірини Сидоренко, він доскі­пувався у в.о. міського голови Олександра Царика, відтак вів мову з його заступником Пет­ром Гнидюком, головою шепетівських газівників Володими­ром Туринським. І розгадавши суть справи, спересердя запи­тав міських управників:

- Вам не соромно, що заліз­нична околиця міста досі без газу? Прошу, зробіть так, щоб до кінця року закінчити будів­ництво - роботи ж бо жменя!

Та під час виборів Ірина Си­доренко з людьми підтримала "Нашу Україну", у якому входив Петро Гнидюк. Це не спо­добалося колишнім друзякам з міському партії - нинішнім соціалістам, комуністам, регіоналам, що обіймають, якщо не державницькі у міськраді посади, то вважають себе неперевершеними господарни­ками. І всі граються у примітив­ну кухонного штибу політику на кшталт... хто, коли, з ким і в якому місці.

Не на жарт на Ірину Сидорен­ко образилися газівники, які експлуатують газові системи, що вона уклала угоду на будів­ництво не з ними, а з приват­ною фірмою. Соціалістичноре-гіональне "панство" досі но­сить камінь за пазухою на го­лову кооперативу "Селище...", а через це страждають люди.

Чого вартий інцидент, що його створив 4 жовтня минулого року... головний газоконторський інженер Юрій Моргун із групою підлеглих? Вони, ніби вуличні хулігани стали пере­шкоджати робітникам "Газсервіс-Інтер, коли ті вклада­ли труби. Переконавшись, що ті не звертають на них уваги - загнали і поставили трактор №27-33 ХД, перегородивши місце роботи. Люди склали акт, подали у міськраду, але він так і залишився... без реагування.

Торік на початку грудня при­ватне підприємство заверши­ло газовід, провели випробу­вання, з'єднали з центральною 160-метровою магістраллю. На здоровий глузд і міськрадівці, і експлуатаційни­ки мали б зробити все, щоб на­повнити систему природнім паливним продуктом. Але з усього вони не прагли щось ро­бити... Ні. Вони зволікали, щось вигадували, щось вишу­кували, щось придумували. Якимось, приміром, П.І. Черняхівський вигадав, що 160-мілімет-рова труба не інакше, як... власність очолюваного ним ко­оперативу і тепер він, новоявлений "власник" має право дозволяти підключення інших систем. І байдуже, що кошти на 160-міліметрові труби виділе­но з міськрадівського бюдже­ту, а не витягнуто з кишень пана голови, панів і пань "Надії". Чи багато потрібно, щоб збурити людей одного кооперативу про­ти іншого, ство­рити сварку? Косецьківчани оббивають по­роги інстанцій, скаржаться, а соціалкорчагінські заблоцькошпільченки та їхні друзяки ство­рюють пробле­ми, нові вигад­ки. Мовляв, півроку минуло, як пневмовипробували мере­жу кооперативу "Селище...". Ви-йшов строк, потрібне повторне випробуван­ня. І труби необхідно таки відрізати од мережі. Керівник підприємства Газ-сервіс-Інтер" запропонував безкоштовно випробувати вод­ночас системи "Діброви" та "Селище Косецьке, квартал №1". Минуло два місяці. Але міськрадівське соціалістично-регіональне чванство навіть не спромоглося... відписатися. Ось яким крутійством зай­мається Шпільченкова коман­да.

Косецьківчани знову подали­ся у вищі інстанції з людьми продовжують гратися в піжмур­ки. Начальник ВТВ ВАТ "Хмельницькгаз" Дмитро Крушельницький провів незалежну екс­пертизу і засвідчив доско­налість проекту 1085, необхід­ної технодокументації, яку сво­го часу видали у "Шепетівка-газі". Висновок чіткий і точний: на споруджених кооператив­них мережах немає технічних проблем. Водночас він заува­жив, що постфактум виникла проблема фінансування буді­вництва розподільчих мереж. Голови кооперативів "Діброва" та "Надія"... не знають котрий із них яку суму заборгував газ-конторі. Тим часом вони вис­тавили селищному кооперати­ву... Ірини Сидоренко зовсім незрозумілі і нічим необґрунтовані умови і зажадали, щоб люди сплатили дещицю вар­тості "загальної труби", на яку міська влада... перерахувала бюджетні кошти.

Створилася фінансоводіляцька абракадабра. Місто гроші на труби виділило, а слід їх щез. Більше, споруджений газовід "Селище..." людям об­ійшовся дешевше, хоча увесь він збудований за людські гроші.

Наші люди згодні внести рівну суму грошей у загальну скарб­ничку за умови, якщо керівни­ки двох кооперативів нададуть документацію - від проекту до фінансування, наряди викона­них робіт і проплату. Ми не мо­жемо платити за кота в мішку...

Зчинилася, сварка. Горою став проти вирішення у такий спосіб проблеми П.І. Черняхівський, відтак спам'ятавшись став галасувати комуніст В.О.Калюжний, підбадьорений ко­легою. Обох досі підтримують на Ірину Сидоренко міськрадівські клерки, "яка стала надто розумною, настирливо добиваючись, щоб газовід на Шанхай (так йменують місцеве селище) провели державним коштом і т.д. і т.п. Ніхто не збирається тих доку­ментів надавати. І в цьому, як на мене, причина чвар і свар. У них втягли ВАТ "Шепетівкагаз".

Подейкують, що у двох коопе­ративах немає ні технодокументації, ні перерахункових грошових документів. Мимо­волі напрошується думка, що двом кооперативам газовід ро­били методом... шабашки. Іна­кше... якщо міськрада хоча б частково фінансувала проект, то були б необхідні документи. Отож, напрошується інше пи­тання: куди поділися гроші, які здавали люди і ними розпоряд­жався П.І. Черняхівський? Якщо на систему витратили кошти обох кооперативів, тоді куди поділися бюджетні витра­ти на газовід? І чи їх виділяли?

А понад усе так і не вдалося нікому розгадати міськрадівську соціалістичнорегіональну
таємницю: чому завершений угрудні селищний газовід досі не наповнений природним продуктом згорання. І чи не зу­мисне оранжево-голуба міськрадівська братва зволікає з урочистою, історичною для селища подією.

Як на мене, справа не в коо­перативі, яким керує Ірина Си­доренко. І не в тому, що шепетівські чинодрали на неї гос­трять зуби за гострий язик. Це лише привід і прикриття. При­чина криється глибше, але ні кореспондент, ні редакція - не слідча установа.

Даруйте, я розкрию ще одну таємницю. Міськрадівські та газконторські мудрагелі спра­вили урочини для кооперативу "Надія", який очолює П.І. Черняхівський. Шоу зробили через місцеве приватне телебачен­ня. Мер із директором компанії навіть шампанське били, ніби під час пуску на воду корабля. От і виходить: хто у власне за­доволення користується газом і трубою, а кому гроші плати...

І невтямки усім, що своїм не­долугим або завчасно проду­маним вчинком владці зумис­не пересварили косецьківчан. Тепер навіть родичі однієї ву­лиці не вітаються зі свояками, які мешкають на сусідній. Поки голови кооперативів про людське око сваряться поміж собою про гроші за які нібито один із них заплатив одну суму, а з людей хотів здерти значно більше, а ті труби досі лежать у дворі та в окрузі і ніхто не знає, що з ними робити мають - чле­ни трьох кооперативів мають намір звернутися до суду, щоб там встановили істину.

Заступник начальника голов­ного управління промисловості та розвитку інфраструктури Володимир Лисий, відвідавши Шепетівку, запропонував голо­вам кооперативів і зацікавле­ним сторонам "сісти за круг­лий стіл і позитивно вирішити справу". Але марно.

У вівторок міський голова пішов у відпустку, а виконувач його обов'язків Володимир Заблоцький чи у своє задово­лення, чи вказівку на прощан­ня отримав од мера - зволіка­ти пуск газоводу.

Після дерибану, який газівни­ки створили на вулиці, косець-ківчани автобусом приїхали до міста і заполонили кабінет Во­лодимира Туринського. Ніхто слів не добирав, толерантності й етикету не було. Подумалося, ось тут би побувати Воло­димиру Заблоцькому! На­томість у кабінеті з'явився списочний неавторитетний де­путат Валерій Ткачук. Хто його з міста сюди скерував, яка мета візиту - залишилося не­відомо. Але після кількох його слів "перемовин" розлючені косецьківчани виштовхнули "миротворця" з кабінету. І на­віщо було себе вкотре на лю­дях ганьбити, проявляти дрімучу некомпетентність?!

Володимир Туринський стояв на своєму, і я, чесне слово, не впізнавав голови ВАТ "Шепетівкагаз".

Нині він... здався, захищаючи міськрадівських посадовців, які "нарубали купу дров" і не хо­чуть визнати власної вини чи не знають як залагодити скандал. Отож, натисли на Туринського чи вхопилися за господарника, як потопаючий, за соломинку. А може, щось інше у цій неприглядній справі слугує каменем спотикання?

Одразу після вихідного у Косецькому знову висадився "га­зорізальний десант". На чолі з Володимиром Туринським. Ко­манду одразу оточили косець­ківчани, ніби на неї чекали. І як першого разу де не взявся на місці наряд міліції. Люди в по­гонах застерегли газівників, що ті не мають права посягати на власність кооперативу.

Чергову нараду провели у школі. Тепер на ній були при­сутні усі зацікавлені сторони. Брав участь запрошений го­ловний державний інспектор Г.І.Хоменко. Той, відстеживши мережі, зголосився брати участь у спільному випробу­ванні системи двох коопера­тивних мереж і газопроводу 160-міліметрової труби, "по­будованого за кошти виконав­чого комітету Шепетівської міської ради" і запропонував здати системи державній га­зовій інспекції... До речі, на нараді стежив за порядком... дільничний інженер добродій Березенський, а решта міліціонерів "стояли стіною" між приміщенням школи і до­веденими до краю членами ко­оперативу...

Ось до якого накалу довели людей у Косецькому і до чого призвела непорядність окре­мих міських керівників. Дехто у Шепетівці вважає, що тільки він вершитель міської політи­ки, бо забезпечує людей хлібом і маслом, відпускає для торговельників із скрипом в зу­бах ковбасу, доставляє нафту і газ і даруйте... управляє ціна­ми, які скачуть, як собаки на прив'язі. Але самозваним за­кулісним "сірим кардиналам" так хочеться думати. Тим ча­сом вони не більше, як недо­луге міськрадівське чван­ство. Тому вище власної кухні не піднялися. І газифікація Косецького, коли один із регіоналів кинув межі очі голові кооперативу Ірині Сидорен­ко: "Помаранчевим гадам газу не дамо!" - лише один із фактів, що міськрадівська братва більш, ніж на шимка не здатна.

Петро Макаренко "Подільський Кур'єр"


Коментарі (5)
Останє оновлення ( 01.11.2008 )
 
< Попередня   Наступна >

Останні оголошення

Останнє відео