Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Сайт міста Шепетівка (Шепетовка)

Спроба зриву виборчого процесу в Шепетівці Надіслати електронною поштою
06.09.2007
Пам'ятаєте давнє-недавнє, коли московські гекачепісти вирішили владу собі прибрати? А руки багатьох, ніби у трясунів. Чи з перепою, чи з переляку... Картинки тих незабутніх подій час од часу нам показують екрани телевізорів, трактуючи цю спробу перевороту по- різному. А нещодавно у Шепетівській міській соцпартії оті події передалися своєрі дним відгомоном. Даруйте, я не поми­ лився, написавши "міській соцпартії", бо саме так чимало міщан іменують нині міську раду. Врешті-решт, яких тільки чудернацьких назв на придумували аборигени цій само­ врядній установі.

Якийсь зухвалець нарік міську раду таким собі конгломератом - соціалістичний міліцейський будинок пристарілих з... комуністичним стилем керів­ництва. І гостро, і саркастично, І сміливо, хоч нову вивіску комендантові замовляй. Головні міськрадівські посади окупували колишні міськком- партійні клерки. Усі вони стали не лише порожевілими, але, голов­ не, грошовитими державно слу жбовими пенсіонерами із кількати сячною платнею. А ще міськрада тишком-нишком укомплектувалася не менш грошовитими пенсіонерами-міліціонерами з державницькими окладами-надбавками. Та з такими, що кільком сільським щасливчикам розхваленого шепе тівського "Сварогу" такі гроші й не сни­ лися. Усіх вчорашніх і позавчорашніх комуністів-соціалістів і деяких кар'єристів ніби нечиста сила сім літ збирала докупи на один корабель. Час од часу "комсоцкар'єрна еліта" таке втне – хоч стій, хоч падай, хоч смійся, хоч плач, хоч руки до Бога вгору: зглянься!

Нещодавно хтось містом поголос пустив, що двоє славутських соціалістів демонстративно відмовилися від співпраці із окружною виборчою комісією. У такий спосіб "світлі голови" вирішили негативно вплинути на дострокові вибори до Верховної Ради України.

Шепетівське міськрадівське соціалістичне старшинство вмить підтримало морозівських колег: якщо славутча ни поступили так, то ми всю міську виборчу систему переламаємо на свій лад. Якщо діяти, то тільки по-корчагінськи, як рідна міськрайонка закликає.

Незабаром нагода до активних дій трапилася. Керуючу справами виконкому міськради Галину Островську, яку міський голова Святослав Шпільченко призначив керівникам робочої групи обліку виборців міста, викликали у Славуту на семінар чергового підготовчого етапу. Як тільки вона залишила міськрадівську будівлю, одразу заворо хобився міськрадівський соціалістичний амвон.

Перший заступник міського голови мерщій покликав підлеглих пенсіонерів – свою колегу Лідію Антонюк, секрета ря міськради Олександра Костюка, в.о. завідувача юридичним відділом Леоніда Новачука, а також заворгвідділом Григорія Міщенка з підлеглою Віллею Голик і запропонував підготувати розпорядження про відсторонення Островської від виконання передвиборних об ов'язків...

- У нас майже все готове, - нагадав про себе секретар міськради Олександр Костюк. - І... "розпорядження" за вашим підписом, і список прізвищ для ознайомлення. Я готував. Погоджував із заступником Лідією Антонюк та юристом Леонідом Новачуком... Його також підписали всі, крім Островської...

Володимир Заблоцький спочатку підписав "Розпорядження", відтак з особливим задоволенням пробіг по ньому поглядом, зареєстрував 17 серпня в кінці робочого дня за №218, До­ кумент швидше скидається на ... служ бовий пасквіль.

"Керуюча справами виконкому міської ради Г.А. Островська при формуванні робочої групи не врахувала ділову і про фесійних якостей окремих її членів. Крім того, до роботи в кімнаті робочої групи допущено невідому особу без перевірки і оформлення відповідних документів".

Прочитавши отой пасквіль, я аж злякався: чи мають міськрадівські спеціалісти совість, чи в них, що з літ, то з розуму? Адже "Розпорядження" - зразок суцільної стилістичної, граматичної, смисловатої і юридичної безграмотності. Не кажучи про те, що в ньому всуціль неправда.

Відсторонивши Галину Островську від керівництва робочою групою обліку виборців, Заблоцький з Костюком затвердили новий склад робочої групи, а її керівника Лідію Антонюк зобов'язали "вжити термінових заходів по налагод женню ефективної діяльності робочої групи і своєчасній підготовці списків виборців". Контроль за виконанням роз­порядження поклали на... заступника міського голови Лідію Антонюк. Словом, як у тій приповідці сам склав, сам на пам'ять вивчив...

До якого рівня впали міськрадівські спеціалісти, щоб вдатися ось до тако­го... хуліганського перевороту, новояв леного "Шепетівського гекачепе?" Адже чотирма днями раніше, 13 серпня, Галина Островська звітувала на апаратній нараді про проведену підготовчу роботу. Жоден із присутніх й словом не обмовився про можливі недоліки, не висловив власної думки.

Наступного дня із звітом ознайомилися працівники облдержадміністрації і представник Президента України у Хмельницькій області. Відстежили як група виконує календарний план. Посадовці залишилися вельми задоволеними, що інформація з міста своєчасно надіслана у ЦВК та облдержадміністрацію...

Прикметно, один із абзаців "Розпорядження" засвідчив кричущу недолугість: "Не підготовлено робочих списків виборців для уточнення даних з метою надання їх будинковим, квартальним комітетам, залученим активістам".

Як собі хочете, але це наслідки робо ти двох чільників компартійних органів. На схилі літ вони вже не можуть перебороти своє мислення і змінити свідомість: робити тільки так, як колись робили. Чи щоб задовольнити своє "соціалістичне чванство", чи виконують неглас ну вказівку зверхників соц партії, ці двоє міськрадівсь ких посадовців прискіпливо змушували Островську витягти з комп'ютера списки виборців і роздати "в маси". - Ви не уповноважені мені вказівки давати, зобов'язу вати мене, а я не маю права тиражувати робочі списки і тим паче роздавати для роботи "на громадських засадах". І чи не тому, скориставшись тимчасовою відсутністю керівника робочої групи, "шепетівські соціалістичні гекачепісти" влаштували..."передвиборний переворот місцевого значення".

Прикро, що у Шепетівці ніхто тому безладу ради не дає, навіть подиву не вик­ ликає.

Ступивши на міськрадівську стезю, Заблоцький із Костюком взялися реформувати апарат. Палили бензин у Кам'янець, гасали у сусідні Славуту й Ізяслав... Дореформувалися до того, що міському голові залишили право керувати... секретар-машиністами, шоферами, комендантом і прибиральницями. Два соціалісти всю повноту влади і високі оклади передали завідувачам відділами, яких перейменували начальниками управлінь та мерових заступників без... підпорядкування міському голові.

Галина Островська, вгледівши безглуздість реформаторства, вдарила на сполох. Міжрайпрокурор опротестував дії соціалістів. Тепер неореформатори вишукують лазівки, щоб відімстити завідуючій.

Секретар міськради Костюк перебрав на себе права та обов'язки секретарів... селищних і сільських рад. У такий спосіб вивищився над усіма. І знову міжрайпрокурор "підрізав крила" гоноровому спеціалісту.

Володимир Заблоцький, переступивши поріг кабінету, одразу став в'язати ціпи із зав юридичним відділом Миколою Жеребним: ми удвох не спрацюємося. Ось чому на міськрадівському тлі з'явився в.о. Леонід Новачук... Аж міськрадівці по закутках регочуть: замінили інтелектуала "пера" на служивого "пенсіонера-міліціонера", й створили родинний клан. Зрештою, це тема окремої розмови...

У понеділок в міськраді зчинилася гучна сварка. Галина Островська атакувала "гекачепістів" і "дала бій гоноровому Заблоцькому, доказавши, що він і копійки не вартий на посаді. Там виявилося, що ні Костюк, ні Міщенко не писали отих по­ яснень, а розпорядження висмоктали з... пальця. Пасквілі з'явилися після сварки, але; вони вже нікому не були потрібними. І Заблоцький обізвав своїх "гекачепістів" такими словами, яких вони насправді заслужили.

Наприкінці понеділкового дня у міськраду завітав Святослав Шпільченко. Міський голова перебуває у відпустці, але йому знадобилася характеристика. Ось і потрапив на розборки "гекачепістів". Осмислюючи скоєне групою міськра дівських соціалістів і те, що чинять у раді пенсійного віку посадовці, мимоволі переконуєшся, що одні з них займаються політиканством примітивного штибу, інші тим часом щодуху вирішують особисті справи.

Приміром, один із колишніх компартфункціонерів робочий день починає з огляду гральних апаратів, які зареєстровані (а може, не зареєстровані?) на родичів. Інший, наколекціонував ши кілька квартир, опікується газифікацією вщент розваленого господарства "Жит лосервісу", щоб мерщій провести трубу до власного котеджу. Група землеархітекторів по чім світ шматує місто на земельні ділянки, виділяючи їх "потрібним людям". Сімейний пенсіонерський клан рветься до посад і тягне в раду свояків. Хтось обрав негласне амплуа вітальника іменинників і розкорковування, якщо не шампанського, то коньяку... Лише "гекачепісти", провалившись, тимчасово залягли у міськра дівських лопухах. Хоча есбеушники і прокуратура взяли на замітки у свої анкали кричущу спробу зриву виборчої справи у місті, але їх ніхто не слухає і ніхто на них не звертає уваги. Справжньої оцінки тому, що сталося в міськраді, ніхто не дав. Хоча ворохобники й поховалися і нишком сидять у кабінетах, од них можна і не такого сподіватися. Пристарілі морозівські "сини й дочки" здатні на будь-яку пакість. І не помалиновіють, і не почервоніють. Вони ж, звісно, пристарілі сорому не мають!

Петро Макаренко.

м. Шепетівка.

Коментарі (0)
Останє оновлення ( 01.11.2008 )
 
< Попередня   Наступна >

Останні оголошення

Останнє відео